Hazır paketinde aldığınız duşakabini öncelikle duşakabin zarar görmeyecek bir şekilde yere koyunuz ve güzel bir biçimde makas , bıçak yardımı ile kolisinden çıkarınız. Daha sonra duşakabin montajını yapabilmeniz için duşakabin paketi içerisinden çıkacak olan montaj, yardım(kullanma , kurulum) kitapçığını okuyarak adım adım kurulumu gerçekleştiriniz ama unutmayınız ki kurulumdan sonra mutlaka   duşakabini komple her yerine su değecek şekilde ıslatarak , su tutarak duşakabin sızdırmazlık testi yapmalısınız. Eğer duşakabin sızdırmazlık testinden sonra montajını kendinizin yaptığı duşakabin dışarıya su sızdırmıyor ise başarılı bir şekilde montaj yapmışsınız demektir

Tebrikler 🙂

Ayrıca şu adrese tıklayarak duşakabin kurulum videomuzu da izleyebilirsiniz

Duşakabin modeli görüntüsü ve kullanılan malzemeler ne kadar önemli ise alacağınız , yaptıracağınız duşakabin modelinin düzgün bir şekilde montajının yapılması ve sızdırmazlığıda bir o kadar önemlidir.

Duşakabin sızdırma yapıyor ise o duşakabinin hiçbir özelliği yok demektir. Kısacası vazifesini yerine getirmiyor bir işe yaramıyor demektir. Banyolarınızın ıslanmasını ve rutubeti önlemek için yaptırdığınız duşakabin sızdırıyor ise ne anlamı kaldı öyle değil mi? Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için dikkatli davranın ve doğru firmalar ile çalışın diyebilirim.

Eğer Duşakabininiz sızdırıyor ve yaptırdığınız firma ilgilenmiyor ise yapmanız gereken başka bir servisten destek istemek yada nalburdan alacağınız kaliteli bir silikon ile kabin kenarlarını silikonlamak olacaktır.

Duşakabin temizliğini aksattığınız taktirde çıkarılması zor lekeler ve kabarıklıklar meydana gelir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için duşakabin temizliği şarttır diyoruz ve duşakabin firması olarak duşakabin temizliği hakkında sizlere bazı detayları anlatacağız.

Duşakabin temizliği için ihtiyacınız olan şeyler

  • Duşakabin temizlik süngeri
  • Duşakabin Temizlik Eldiveni
  • Duşakabin Temizlik Fırçası
  • Duşakabin Temizlik Kremi

Duşakabin temizlik eldiveninizi giydiniz, Duşakabin ‘inizin her tarafına su değecek şekilde ıslattınız ve duşakabin kremi ile duşakabininizi kremlediniz. Daha sonra duşakabin süngeri ile duş kabininizi güzelce ovalayın kirlerin kabararak döküldüğünü göreceksiniz.

Duşakabin süngerinizin girmediği bölgelere ise diş fırçası büyüklüğünde olan duşakabin fırçanızı kullanmalısınız.

Duşakabin almadan önce suyunuzun tipi kireçli mi yoksa kireçsiz mi bunu bilmelisiniz.

Eğer kullandığınız su kireçli ise alacağınız duşakabin mutlaka krom olmalı eğer boyalı duşakabin alırsanız ilk iki yıldan sonra kireçli su kullanımından kaynaklı boyalarda kabarmalara rastlanacaktır.

Fakat asla paslanma olayı ile karşılaşmazsınız. Bunun sebebi ise Türkiye’de üretilen duşakabin modellerinde aluminyumdan kullanılmaktadır.
Tabi bu durum çin malı duşakabin için geçerli değil çin malı duşakabinlerde hurda aluminyumdan kullanımından kaynaklı birçok olumsuzlukla karşılaşacaksınızdır.

Duşakabin alırken dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise banyonuzun genişliği ve büyüklüğü olmalıdır, eğer küçük bir banyoya sahipseniz alacağınız duşakabin şeffaf olmalıdır çünkü şeffaf olmayan duşakabin bir duvar görüntüsü vererek küçük olan banyonuzu iyice ufak göstermektedir.

Bu yukarıda sıraladığımız detayların yanı sura duşakabin alımında dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise yedek parçasını bulabileceğiniz duşakabini kullanmalısınız .
Duşakabin garanti belgeli ve üretici firmanın arkasında durduğu bir ürün olmalıdır.

Duşakabin camları Polistren Cam ve temper cam olarak ikiye ayrılır.

Polistren Cam : Polistren Duşakabin camları 2.2 mm cam kalınlığında olup sert darbelere karşı dayanıklı değildir.Polistren camlı duşakabin de görünüm şıklığı daha zayıftır.

Polistren duşakabin camları desenli olup 4 çeşit duşakabin cam deseni bulunmaktadır.

Damla Desenli Duşakabin camları mat ve içindeki damlacık desenleri 3mm ve 5mmm olarak su damlacığı şeklindedir.

Yunus desenli duşakabin camı: yunus desenli polistren duşakabin camı olmakla birlikte camın üzerinde yunus desenleri vardır ve 3cm boyutlarında desenler bulunur geri kalan kısımlar mat olup içeriyi göstermez.

Palmiye desenli duşakabin camları : duşakabin camı üzerinde 4cm ölçülerinde palmiye desenleri bulunur geri kalan kısımları mat olur ve duşakabin içini göstermez.

Şerit desenli duşakabin camı : yukarıdan aşağıya 2cm mat 2cm bulanık şeffaf şeklinde desenleri vardır ve duşakabin içi gözükmez klasik bir cam modelidir.

Temper Duşakabin Camları : duşakabinlerde temperli camlar 3 gruba ayrılır
4mm cam kalınlığında duşakabin : 4mm lik duşakabin camında 5cm esneme payı vardır genelde çerçeveli ve sürgülü cam duşakabinlerde kullanılması uygundur .

İsteğinize uygun her türlü desen bu Duşakabin Camında uygulanabilir.Ayrıca orijinal desenli yorglass ve füme seçenekleri mevcuttur.

5mm cam kalınlığında duşakabin camı : 5mm lik duşakabin camında 6cm esneme payı vardır genelde çerçeveli ve sürgülü cam duşakabinlerde kullanılması uygundur .İsteğinize uygun her türlü desen bu Duşakabin Camında uygulanabilir.Ayrıca orijinal desenli yorglass ve füme seçenekleri mevcuttur.
Çerçevesiz sürgülü duşakabin cam modellerine uygundur.Duşakabin daha şık ve estetik görünüm sergüler tamamı cam modelidir.Aynı zamanda cam balkonu anımsatır.Çok şık ve reabet gören bir duşakabin cam modelidir.Bunlara folyo kaplamalı her çeşit desen uygulamak mümkündür.

6mm cam kalınlığında duşakabin : 6mm lik duşakabin camında 7cm esneme payı vardır genelde çerçeveli ve sürgülü cam duşakabinlerde kullanılması uygundur .İsteğinize uygun her türlü desen bu Duşakabin Camında uygulanabilir.Ayrıca orijinal desenli yorglass ve füme seçenekleri mevcuttur.Çerçevesiz duşakabin modelidir.

Temizliğin ve şıklığın göstergesi olan duşakabinler de artık istediğiniz renklerde duşakabin yaptırabilirsiniz. Showromlarımıza uğrayarak beğeneceğiniz duşakabin üzerine uygulanmasını istediğiniz rengi duşakabin renk kartelasından seçmeniz yeterli olacaktır.

Renginizi belirleyin ve gerisini bize bırakın eloktrostatik toz boya fırınlarında işlenerek istenilen rengi elde etmekteyiz.

Banyolarınız renkli duşakabin modellerimiz ile artık daha şık ve daha renkli olacak şık,gösterişli ve cıvıl cıvıl bir duşakabin için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Duşakabin Profilleri duşakabinlerde iskelet vazifesi üstlenir ve duşakabin yükünü taşımakla , ayakta tutmakla yükümlüdür.Bu nedenle duşakabin profilinin önemi büyüktür.
Duşakabin alırken yada yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri duşakabin profillerinin kalitesidir ;

Eğer duşakabin profiliniz kalitesiz ise banyonuza koydurduğunuz duşakabin nekadar şık olursa olsun belli bir süre sonra yıkılmaya mahkumdur bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için kaliteli duşakabin profilleri kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Duşakabin profillerinin kalitesinin yanı sıra görselliğinede önem veriyorsanız değişik renk ve model seçenekleri ile birçok duşakabin profili mevcuttur beğendiğiniz zevkinize ve banyonuza uygun olan profilin duşakabininizde uygulanmasını isteyiniz.

Beyaz Duşakabin profili zamanla oksitlenme yapıp boyaları kabarabilir.

Mat krom duşakabinde boya kabarması gibi bir sorun olmaz fakat zamanla oksitlenme olabilir. Duşakabin profilimizin Hammaddesinde alimunyum kullanıldığı için bu sorunla karşılaşılabilir.

Parlak Duşakabinlerde çok şık bir banyo dekoru olarak gözükür ve uzun ömürlü bir malzemedir yani banyonuzda kullanacağınız duşakabin profili için AsyaDuş firması olarak tavsiyemiz parlak profildir.
Size özel duşakabin Renk seçeneklerimizde mevcuttur.

Duşakabin kullanmalısınız çünkü duşakabin kullanılmayan banyoların duş sonrası oluşan buhardan , etrafa sıçrayan sulardan kaynaklanan sorunlar nedeni ile fayansları zaman içerisinde kararmaya başlayacak ve banyoda kullandıkları elektrikli aletleri oluşan buhar ve sıçrayan sularında etkisi ile paslanmaya , sık sık arıza yapmaya başlayacaktır.

Yukarıda söylediğim tarzda sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka banyolarınıza duşakabin taktırmalısınız.

Duşakabin kullanılan bir banyoda çalışan çamaşır makinasının ömrü 20 yıl iken duşakabin kullanılmayan bir banyoda çalışan çamaşır makinasının ömrü yaklaşık olarak 5 yıl olarak tespit edilmiştir.

Duşakabin kullanılan bir banyoyu birden fazla kişi aynı anda kullanabilmekte iken duşakabin olmayan bir banyoda duş alacağınız zaman banyoyu birden fazla insan kullanamamaktadır. Örneğin duş almak için banyoya girdiniz fakat aile fertlerinden biri dişini fırçalamak istiyor eğer banyonuzda duşakabin var ise diğer ikinci kişi banyoyu rahatlıkla kullanabilir; duş alan şahıs duşakabin içindedir ve dışarıdan gözükmez.

Fakat banyonuzda duşakabin yok ise ikinci şahıs içeride duş alan kişinin çıkmasını beklemek zorunda kalacaktır.Bu tarz sorunların önüne geçmek için üretilmiş olan duşakabini kullanmalı hem duş almanın rahatlığını yaşamalı hemde banyo araç ve gereçlerinizin sudan sebepler ile bozulmasını önlemelisiniz.

Duşakabin Camlarınız zamanla kendiliğinden Çatladıysa :

Duşakabini aldığınızda hiçbir sorun yoktu ama kullandıktan sonra belli bir süre geçti ve camda çatlamalar meydana geldi ise ; Size bu üretim hatasıdır diyebiliriz.

Bu hatanın nedenine gelince duşakabin camı üretimi sırasında , cam üzerine baskı yapılırken , duşakabin montaja götürülürken yanlışlıkla aldığı darbe , cam taşınırken sağa sola çarpmalar v.b etkenler ile duşakabin camları üzerinde gözle göremeyeceğimiz mikron çatlaklar meydana gelir.

Duşakabin camlarında meydana gelen bu çatlaklar zaman içerisinde sıcak su teması ve hemen akabinde soğuması gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığında büyüyerek çatlak durumunu alır ve bu tarz durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda hemen üretici duşakabin firması ile irtibata geçiniz ve duşakabin camınızın değişimini talep ediniz.

Aşırı Rekabet ve Kalitesiz Duşakabin :

Duşakabin sektöründe yaşanan aşırı rekabet nedeni ile birtakım firmalar tarafından piyasaya sürülen kalitesizlik sınırlarını zorlayan ucuz duşakabin firmaları fiyatı düşürmek uğruna sadece duşakabin camı kalitesinden , pvc kalitesinden, duşakabin fitili ve hatta duşakabin montajında kullanılan slikon kalitesinden taviz vermekle yetinmiyor , hizmet ve montaj sonrası destek konusunda da taviz veriyorlar.

Ucuza yaptıracağınız duşakabin eğer piyasasının çok altında bir rakam ise duş alırken hayati tehlikeniz var demektir.

Siz yada ailenizin herhangi bir ferdi duş alırken duşakabinin sıcak su sonucu camının kırılarak üzerinize düşmesi yahut oturmamış profillerin duşakabin camını tutamaması v.b gibi donuçlar doğurabileceğini , ilerleyen dönemlerde duşakabin de meydana gelecek herhangibir hasar problem için servis hizmeti alamayacağınızı , üreticinin malının arkasında durmayacağını sizlere hatırlatmak isterim.

Gerekli alanları lütfen doldurun

Lütfen ilgilendiğiniz ürünümüzü seçin. En kısa süre içinde müşteri temsilcimiz size geri dönüş yapacaktır.