Duşakabin Servisi Çağırmak

Duşakabin Servisi

Duşakabin Servisi hizmetimiz ile herhangi bir nedenle arızalanan ya da kullanılamaz hale gelen duşakabinlerinizi ilk günkü haline getirmekteyiz.

Duşakabin Servisi

Duşakabinlerinizde kullanımdan kaynaklı ya da montaj aşamasında yapılan hatalar nedeniyle bazı arızalar meydana gelebilmektedir. Duşakabin üretimi sırasında kullanılan malzemelerin kalitesiz oluşu da bu tür sonuçlarla erken zamanda karşılaşmanıza neden olabilmektedir.

Ne şekilde olursa olsun duşakabin arızalarında profesyonel destek almanız sizin yararınızadır. Uzman bir ekip kısa sürede arızayı tespit ederek gerekli müdaheleyi yapabilir. Ancak herhangi bir duşakabin arızasını kendi başınıza çözmeye çalışırsanız daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Her şeyden önemlisi sizin fiziki olarak bir zarar görmemenizdir.

En sık karşılaştığımız bazı duşakabin arızaları şunlardır :

  • Duşakabin camında çatlak,
  • Duşakabin raylarının düzgün çalışmaması,
  • Duş küvetinin altına su kaçırması,
  • Duş küvetinin yerinden oynamış olması

şeklinde sıralanabilir.

Duşakabin tamiri nasıl yapılır şeklinde bir açıklama yapmak yanlış olur.

# Duşakabinin camındaki çatlağı bir koli bantı ile yapıştırabilirsiniz. Ancak ilerleyen zamanlarda banyo esnasında bu çatlak kırılarak camlar size zarar verebilir. Bant yerine silikon ile yapıştırmaya çalışırsanız bu sefer de kötü bir görüntü oluşacaktır.

En doğrusu duşakabin camının kırık olan kanattan sökülerek aynı şekil de yeni camın montaj yapılmasıdır.

# Duşakabin raylarının düzgün çalışmaması ise muhtemelen denge ile alakalı bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Herhangi bir şekilde duş küveti yerinden oynamışsa, duşakabin kanatları terazisi bozulmuş ve ray sistemi vazifesini yerine getiremiyordur. Duşakabin raylarını yağlayarak bu sorunu çözmeye çalışmak ancak kısa süreli bir çözüm olabilir. Çünkü sorunun temeline inilmemiş olacaktır.

Burada bir terazi yardımıyla duş küveti dengeye getirilmeli ve tam da o şekilde sabitlenmelidir. Tabii bu işlem sırasında küvet yerinden oynayacağı için farklı bir sorun daha ortaya çıkacaktır.

# Duş Küvetinin altına su kaçırması şeklinde bir sorun ortaya çıkabilir. Bu durumda duşakabin birleşim noktalarındaki silikonları yenilemek ve iyi bir duşakabin silikonu kullanmak gerekmektedir. Doğru seçilmiş bir silikon ilerleyen zamanlar da kararma yapmaz ve kolay kolay yıpranmaz.

# Duş küvetinin yerinden oynamış olması sorununu da bu şekilde düzeltebilirsiniz.

Duşakabin konusunda en iyi duşakabin servisi hizmetini firmamızdan alabilirsiniz.